Yakaladım Seni Hayat

 

Yazmanın en zor kısmı iyi bir giriş cümlesidir… giriş cümlesi bulamayanlar içinse bundan daha iyi bir giriş cümlesi olamaz.

Mevzu şöyle başlıyor;

Ölmek istiyordum şöyle ki, tarifsiz bir can sıkıntısı, sanki canım çıksa feraha ereceğim. Uçsuz bucaksız bir okyanusun ortasında çaresiz boğuluyor hissi, gelecek beklentim, tutunacak bir dalım yok, dünya anlamsız. İnanın, kırılan hayallerimin yerine, yenilerini kurabilecek gücüm yoktu, kısaca yorgundum, sıkkındım, kızgındım.

Ansızın,hayatımda bir fırtına kopunca, fırtınaya teslim olmaktan başka çarem yoktu. Ben de “allahım nefes almak ne güzel” safhasına  hızla yelken açtım. Dingin bir limana demir atmam zaman aldı. Kendime ilk söylediğim şey, ne vardı o kadar kendini mutsuz ettirecek.

Derin bir yalnızlık hissi kapladı içimi,  dışarıdan hiçbir ses  kalbimin en karanlık köşesine ulaşamadığında, uçsuz bucaksız bir okyanusun ortasında kendimi buldum, okyanusun içine kocaman bir güneş gömmüşüm, içim acıdı,  o güneşi gömdüğüm yerden çıkarmaya karar verdim. Anladım ki, hayatım boyunca, yaşamaktan da ölmekten de çok korktum ben, hep korktum.

Meğer  yaşamak ne güzelmiş. Hayat, sen güzelsin, ne kıymetlisin, ne özelsin… Yakaladım seni hayat sıkı tut ellerimi.

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…

Keyfimce Yazarım

Reklamlar

3 Comments

    1. 😢😢 onu size bırakıyorum…Ama bu kadar güzel yorumda yapılmaz ki vallahi gözlerim doldu…yazma konusunda bana resmen yeniden nefes oldunuz çok teşekkür ederim. Siz de yazıyorsunuz bilirsiniz yazılarınızın birleri tarafından beğenilmesinin ne güzel bir duygu olduğunu 😍

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s