Teşekkür Ederim

 

Ben bir köy çocuğuyum daha orta okulda bir daktilom olsun istemiştim,  tabiî ki de olmadı hem imkansızlıktan hem de manasızlıktan. “Tamam da daktiloyla ne yapacaksın” dendiğinde hakikaten ya ne yapacağım ben daktiloyla, kompozisyon bile yazamıyorum deyip vazgeçmiştim diretmedim.

O yaşlarda, eğer iyi bir yazar olabilsem zaten iyi kompozisyon yazabilirim, yazamadığıma göre, ben en iyisi arkadaşlarıma mektup yazayım fikri daha iyi geldi. Kompozisyon yazamamaya hala anlam veremiyorum beklide özgür yazar kimliğe ters düşüyordu “Keyfimce Yazarım” prensibine aykırıydı.

Daha önce yine bir yazımda bahsetmiştim “Yazma Serüvenim” de.  Yüksekokulda, okurken kavuştum daktiloya ama beklenen kavuşmanın sonu, beklendiği gibi olmadı. Şaka yapmıyorum daktilo dersinden ilk dönem kaldım, Neyse ki ikinci dönemi sınıf ikincisi olarak köfte ekmek ödülünü kazandım. Neyse ki ara sıra bende kazanıyorum.

Bence yazılarımı daktiloyla yazsam, çok daha iyi yazarım.  Alayım bir bakayım, ilhamlarıma ilham katıyor mu diye ama artık daktilolar antika olduğu için alamıyorum. Yani ilham kaynağımdan yoksunum.

Neden tüm bunları yazıyorum… çünkü bu bir teşekkür yazısı.

Bu teşekkür, henüz sayısı çok az olan ama, bana yazabildiğim hissi uyandıran, beni yüreklendiren güzel takipçilerime ve fikirleriyle bana yol gösteren yanı başımda ki kıymetli dostlarıma.

Bitmez bir korkaklığım, inanılmaz boyutta özgüvensizliğim ve tarifsiz yazma isteğimle bir savaşım var benim.  Günler ilerledikçe takipçi sayım artıyor bu inanılmaz güzel yüreklendirici bir şey ve ben en başında bütün bu güzel yürekli insanlara bu ürkek kıza cesaret verdiğiniz ve korkmadan yazabileceğini görmesinde yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

 

 

Reklamlar

6 Comments

 1. Bugün geçmişine dönüp bakınca,lise yıllarımda orta ve ortanın üzeri not aldığım kompozisyon yazilarimin, bugünlere ışık tuttuğunu hissedebiliyorum.Cok mu iyi yazıyordum belki cevabı hayır,ama en azından kompozisyon yazılacak denildiği zaman acayip bi mutluluk duyuyordum içten içe.Evet şimdi ise sizinde dediğiniz gibi yazılarımın okunduğunu ve güzel yorumlar aldığını görüyorum.Bunun inanılmaz bir kıvanç kaynağı olduğundan eminim.Yazilarinizla değer kazanıyor olmanın tadı paha biçilemez.Sizlerde güzel yazilariniz sayesinde rüzgarı tez zamanda arkanıza alacaksınız eminim.Emek verilen her yazı, harcanan her dakika karşılığını muhakkak bulacaktır.Guzel yazılarda buluşabilmek dileğiyle..

  Beğen

  1. Size ne kadar teşekkür etsem azdır yahu ne güzel bir kalpsiniz…bazen yazarken kendimden ümit kesiyorum,” yok diyorum sen yazma” işte böyle zamanlarda sizin yorumlarınızı okuyacağım…

   Beğen

 2. Aman efendim estağfurullah.O sizin kalbinizin güzelliği.Siz yazın aklınıza geldikce yazın.Akliniza bı konu gelir gelmez konuyu bı kenara not edin hatta.Kelimeler dilinizin ucuna geldikçe onları ötelemeyin.Dedim ya emek verilmiş her satır bugün olmazsa yarın yarın olmazsa sonraki gün sonra ki ay sonraki yıl okuyucusunu bulacaktır.Begenilmiyor olması beğeni butonuyla alakalida değildir.Yorum almamasına beğenilmedi anlamı taşımaz.Herkes her yazıya her an denk gelemez.Ama gün gelir,yazilariniz bı ihtiyaç sahibine muhakkak ki ulaşır.sesinizi dinleyen birisi sizinle aynı konseptte yazı yazmaya başlayabilir.siz bilemezsiniz belki ama birisine ilham katmış olursunuz.Bizler düşüncelerini pek fazla yorum olarak aktaramiyoruz.genel sıkıntımız bu.Siz yeterki hoşunuza gittiği için yazmaya devam edin.Mesela herhangi bir yazım bı yorum aldıysa,o yazımı her yorumdan sonra tekrar okurum…Acaba haketmismiyim die bakarım.cok mutlu olurum…yeterki yazılarınızda ki samimiyet karşı tarafa ulaşsın gerisi zaten teferruat olarak kalır.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s