Yaralı Ruh

“Sinsirella nın devamı”

Günaydın…

Her uyanış acı verir, ne kadar görmek istemediğiniz şey varsa, hepsi tek tek ortaya çıkar…

Sakin olun.

Kendinizde ilk hissedeceğiniz şey “nasıl bu kadar aptal olabildim”, “yok artık bunu nasıl görmemişim”, böyle uzatabilirsiniz ama bu aşamada size, bunların hiçbir faydası olmayacak.

İnsanın canı yanınca, yakanı da yakmak ister bir içgüdüsel beklentidir bu … ama ne yazık ki ne yaparsanız yapın canı yanmayacak. Sosyapat, her zaman sizden bir adım öndedir.

Sakın hayıırr gösteririm ben ona demeyin çünkü yapabileceğiniz hiçbir şey yok gerçekten… bu kazanabileceğiniz bir savaş değil, eğer bir sosyopat değilseniz onunla baş edemezsiniz, bu sebeple bir sosyopat gördüğünüzde tıpki Tweety’nin Sylvester’ı gördüğünde kaçtığı gibi kaçın derim.

Sosyapat arkadaşınız, asla bir psikoloğa veya bir terapiste gitmez, ama sizin  onlara gitmenizi sağlar.

Bir sosyopatın yerel dilde tanımı şöyledir;

 vicdan asla,

utanma asla,

allah korkusu asla,

böyle şeyler yok,

 o sınır tanımaz bir  “Allahtan korkmaz kuldan utanmazdır.”

Çokta yüklenmek istemiyorum şimdi bir sosyopata, utanmıyor değil, utanamıyor, üzülmüyor değil gerçekten üzülemiyor…

Sonuç olarak, bir sosyopatla karşılaşmanın size faydaları da var… Kendi eksiklerinizi görmek için inanılmaz iyi bir fırsattır. Şansızlığı şansa çevirmek kesinlikle zordur ama imkansız değildir.

Hayatta yapılacak en doğru şeyi yapın, kendinize dönün. Öncelikle, sizden alıp götürdüklerinin üzerine bir bardak su için, tüm olanları kabullenin, kendinizle yüzleşmenizi cesurca yapın, kendinizi affedin, dersinizi alın, algı kapasitenizin boyutlarını gözden geçirin.

Öğrenmeniz gereken ilk şey “gerçek” kaçabileceğiniz bir şey değildir, kaçacak yeriniz kalmayana dek kaçmanın çözüm olmadığını,  gözünüzü ne kadar sıkarsanız sıkın, eninde sonunda görmeniz gereken gerçekle karşılaşacağınızı öğrenin.

Hayır o asla öyle biri olamazlı cümlelere el sallıyorsunuz… herkes için olabilirlikleri cebinize koyabilmelisiniz,  Karşınızdaki size neyi göstermek isterse öncelikle onu görüyorsunuz bu sebeple artık top yekün, algı kapasitenizin boyutlarını gözden geçirip onu geliştirmeye başlamalısınız…

Sen, sosyopatla çarpışan, YARALI RUH sana sesleniyorum… Kendine zaman ver, yaraların iyileşecek…

Ayağı kalk,

Nefes al,

Korkma,

Arkana bakmadan yürü…

……………………………………………………………………………………………….

Not: Martha Stout, “Yanı Başımızdaki Sosyopat” isimli kitabında “her 25 kişiden 1’nin sosyopat olduğunu belirtir” buda bize vicdanı olmayan ve herhangi bir sınırı olmayan insanların çevremizde ne kadar çok olduğunu gösterir.

Reklamlar

5 Comments

  1. Yazınız için teşekkür ederim..Şu aralar beni kendime getirecek güzel bir yazı..Evet dediğiniz gibi sosyopatlar vicdansızdır..Kendi doğrularıyla hareket eden, bencil, ar duygusu ve Allah korkusu yoktur..Şimdi kendime döneceğim..Ve kendimdeki eksikleri daha iyi tanıma fırsatı yakalayacağım..Nerede hata yapıyorum..Sevgiyle kalın..Saygılarımla..

    Liked by 1 kişi

      1. Teşekkür ederim..Şu sıralar kafayı çekip, başka alemlere gidesim var..Fakat kaçmak korkaklık..Kendime yediremediğim zamanlara tanık oluyorum..Sevgiyle kalın..

        Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s