SEVGİ, AŞK SAHİ NEDİR?

22efc31f92d9f9dc89c57497649df6c6 (1)

Hepimiz onu aramaktayız, aşkı!

Sevgiye, şefkate büyük bir açlık ve ihtiyaç içinde hisseder dururuz. Her yerde onu ararız ve bulduğumuzu zannettiğimizde, hayal kırıklığı ile acılarımıza sarılırız. Canımız yanar ve nefes alamıyormuş gibi oluruz. Peki neden? Neyi arıyoruz gerçekten? Kim öğretti bize sevmeyi, daha bunun izahını bile bulamamışken? Garip değil mi? hep bu soruyu kendime çok sormuşumdur. Sanırım Aşkı ve Sevgiyi yanlış yerlerde arıyoruz, gerçekten ne ifade ettiğini bile anlamamış olabiliriz.
1643d2ab396726bb18c41c8695b15de2• Sevgimizi kattığımız her işte bile daha iyi sonuç alırken
• Evimizde saksıda beslediğimiz bitkimizin kulağına fısıldadığımız sevgi sözcükleri onun daha güzel filizlendirirken
• Sokakta yürürken karşılaştığımız bir sokak hayvanının gözlerine sevgiyle baktığımızda, onunda bize sevgiyle cevap vermesini düşününce gerçekten bir kişi üzerinde yoğunlaştığımız ve bizi beklentiye sokan bu kavramın çok doğru kullanıldığı ile ilgili endişelerim oluyor.

Buradan şu çıkıyor ortaya; sevgi ve aşk her şeye duyulması gereken bir kavramdır, onu sınırlı yerlerde tutmak ve beklentiye geçmek acılara ve hayal kırıklığına neden oluyor. Sevgimizi her yere beklentisiz dağıtmalıyız. Böylelikle bize zaten fazlasıyla geri dönecektir.

Etrafınızda her şeye sevginiz dokunsun ki orada yaşam ve varlık oluşsun. Sevgi denizi uçsuz bucaksız bir deryadır. İçine daldıkça, derinlerde hissedeceğin ilahi bir kaynaktır sevgi. Bunu yaşamak için önce kendini sevmekle başlamalısın, çünkü sen bu muhteşem kaynağın ta kendisisin. Gönlünde hapsolmuş sevgi, bir gün onu fark edersin diye oralarda seni beklemekte. Git ve onu bul! Daha fazla bekletme, sarıl etrafında tüm güzelliklere.
Canlı cansız görünen her şeyi sev!
her daim gününüz sevgiyle dolsun 
deneyimlerimde.

Hülya Özcan SEVGİ, AŞK SAHİ NEDİR?

 

 

Reklamlar

15 comments

  1. ay bu kadar mı şahane olur 🙂 harikasınız ….. böylesine içten yazdıklarım ne güzel bir ruh bulmuş o kadife güzeli sesinizle…. yazılanlar tek başına cansız ve soğuk görünürken. sesli ifade bulduklarında resmen varlığa ve hayata dönüşebiliyorlar şahanesiniz ❤ emeğinize ve yüreğinize sağlık ❤

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s