17 OCAK 2018 OĞLAK BURCUNDA YENİAY

Yeniay haritasında ilk göze çarpan, oğlak burcunda oluşacak “Astrolojide Stelyum” diye adlandırılan gezegen yığılmasıdır. Diğer önemli bir konu, Venüs’ün de yeniayla direkt bağlantıda olmasıdır. Başka bir önemli vurguda Uranüs’ün bu topluluğa bir kare açıyla bağlanmasıdır. Karmanın efendisi Satürn 20 Aralık’tan itibaren oğlak burcuna girmiş olması ve bu topluluğun arasında yer almış olması karmik konuları da beraberinde getirir. Kısaca söylemek gerekirse, ne ektiysek onu biçmek üzere birtakım konular önümüze gelebilir.

Haritadaki oğlak yoğunluğu bizden, yeni hedefler koymayı, sorumluluklar almayı, yaptıklarımızı ciddiye almayı, mantığı elden bırakmamayı ve güvenilir, sağlam işler ortaya koymamızı beklemektedir. Her neye yönelirsek, kararlarımızda net olmayı ve sabırlı davranmayı istemektedir. Yeni hedefler belirlerken, planlı, pratik, düzgün ve legal olmamız gerektiğinin altını çizmektedir. Hangi konularda ciddi ve kontrollü olmamız gerektiğini düşünürsek eğer, parasal mevzular, değer yargıları, kendimize ve başkalarına verdiğimiz değerler, ilişkiler, konfor alanımız, kariyer ve mesleki konular. Yeni şeyler başlatmak için atılacak adımların mantık çerçevesinde, sabırlı ve dikkatli atılması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.

Yeniay haritasındaki Uranüs karesi, evimiz yuvamız ebeveynlerimiz ile ilgili konuları, parasal beklenmedik durumları karşımıza çıkartabilir, ya da ebeveynlerimizle ilgili sorumluluklar yüklenmek durumunda kalabiliriz. Diğer bir senaryo ani gelişecek olaylar, ev taşımamıza yeni bir ev alma kararına ya da evden ayrılmaya yönelik durumların oluşmasıdır. Uranüs’ün özgürlük isteyen doğası, bağımsızlığımızı ortaya koymak için, ani tepkisel reaksiyonlar vermemizi tetikleyebilir. Ya da özgürlüğümüzü kısıtlayacak ani sorumluluk yüklenmemiz gereken durumlar gelişebilir. Aynı zamanda ani değişecek parasal iniş ve çıkışları da temsil edebilir. Bu zaman diliminde toprak, madenler, çamurlu yerler, eski binalar, işçiler, inşaatçılar gündem oluşturabilir. Dünyanın bazı noktalarında yeraltı hareketleri gözlemlenebilir. Yeni düzenlemeler ve yeni kanunlar jet hızıyla kulağımıza gelebilir. Oğlak özünde daralmayı gösterir, dolayısıyla ekonomik anlamda bir daralmadan söz etmek çok da yanlış olmaz. Kemerlerin biraz daha da sıkılacağı bir zaman.

Yeniayın gerçekleştiği anda, yay burcu yükselmektedir ve yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter de Mars ile 12. evde kavuşumda. Bu durumda Jüpiter Marsı sürekli gaza getirebilir konumdadır. Yükselen Yay derecesi de Antares sabit yıldızı ile kontak yapıyor olacak. Zaten Antares sabit yıldızı da Mars ve Jüpiter doğasındadır. Burası yeniay haritasının tuzak noktalarından bir tanesidir. Ne kadar gözle görünmese de çok fazla Mars enerjisi hâkim olacak, çünkü yeniay hem Mars günü hem de Mars saatinde meydana geliyor olacak. Yapacağımız girişimlerde bu sabit yıldızın etkisiyle düşüncesizce cesaret eğiliminde bulunabiliriz. Burada oğlak enerjisi daha dikkatli ve kontrollü olmamızı talep eder, şayet anlayabilirsek. Yine Antaresin sabırsız enerjisiyle ani tavırlar sergileyebilir ve her şey hemen olsun isteyebiliriz, tamda bu noktada, oğlak enerjisi bizi sabırlı olmaya davet eder.  Haritanın bir bütün olduğunu göz önünde bulundurmak, tüm enerji akımlarını hesaba katmak gerekir, tek başına oğlak Stelyumunda takılı kalmak haritayı anlamakta eksik kalabilir düşüncesindeyim. Gökyüzünde çok yüksek Mars enerjisi olacaktır hem de Akrep doğasında, ki bu enerji cinsel konuları ve tecavüz vakalarını gündeme taşıyacak cinstedir. İnatçılığı da tetikleyen bu enerji görmemiz gerekeni görmekte zorlanmamıza da neden olabilir, bu bir nevi bilinç körlüğü gibi de algılanabilir. Aynı zamanda fiziki anlamda gözlerde oluşabilecek hassasiyeti de temsil eder.

Bu yeniay enerjisini doğru kullanabilirsek, kalıcı ve sağlam işler ortaya koyabiliriz. Zira yeniay tepe noktasına yani kariyer ve kader evine uyumlu bir açıyla bağlanmakta. Bunun için çok çalışmalı, dürüst olmalı ve değerlerimize sahip çıkmalıyız. Ancak nefsimize yenik düşersek, sabırsız, hızlı ve düşünmeden hareket edersek ve abartılı davranışlarda bulunursak sorunlara çekilebiliriz. Maddi ve manevi anlamda çeki düzen getirme zamanıdır.

Bütünün hayrına olsun dileğiyle

Sevgiler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s