17 MART 2018 BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart 2018’de balık burcunun 26* derecesinde Chiron’un kucağında bir yeniay meydana geliyor. Oldukça manidar bir yeniay!

Yeniay haritasında aslan burcunun yükseliyor olması, 2017 Şubat’ından bu yana ay düğümlerinin başlatmış olduğu, kadersel dönemeçlerin artık son dokunuşlarına geldiğimizi gösterir. Zira Temmuz tutulmalarıyla birlikte daha da hızlı koşuyor olacağız, çünkü büyük şov kapıya dayandı! Eski alışkanlıkların artık yenileriyle yer değiştirmesi gerekiyor. Gökyüzü 2017 Şubat ayından bu yana farklı varyasyonlarla, önümüze sürekli aynı menüyü çıkartıp duruyor. Bu mevzular herkesin hayatında aynı şekilde olacak anlamına gelmez, örnek bazıları parasal konularla uğraşırken, bazıları sağlık sorunları yaşıyor olabilir, belki de bazıları hayatına tamamen farklı bir yol çizdi… öyle değil mi?  Tabii ki bunlar, hiç mi hiç tesadüf değil. Varılması gereken bir yol, bir istasyon var. Sistemin devam edebilmesi için ve zaman dediğimiz kavramın burada matematiksel işlevini görebilmesi için bir sonraki aşamaya geçmek zorunda olduğumuzu hatırlatmak isterim. Eski alışkanlıkların miadı dolmuşsa artık bu yeri işgal edemeyiz. Eğer bunu kendimiz anlayamazsak, sisteme direnirsek ve karşı gelirsek, sistem bunu bizim adımıza kendi bildiği yoldan gerçekleştirecektir. Yani bizi bu istasyonda indirip ait olduğumuz vagona bindirecektir. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Öncelikle bunu çok açık ve net anlamaya çalışmalıyız.

jiwoonpak52017 Şubat’ta ne gibi konulara başladınız? Hangi mevzularla ve düşüncelerle uğraşıyorsunuz? Kafanızı kurcalayan konular nelerdir? Ya da hiç uzatmadan kısa yoldan, görmek istemedikleriniz nelerdir?  Bunlar için bir parça bu tarihlere dönüp kurcalamak fena olmayacaktır. Buradan bazı ip uçları bulabiliriz.

Şimdi gelelim yeniay haritasında yükselen aslan burcuna ve kuzey ay düğümü Aslan burcuna.

“Aslan burcu” bize ne anlatıyor?

Size bir örnek daha; sahneye çıktın ve hayatının aktörü olabildin mi, yoksa hala seyircilerin arasında oturuyor ve sahneyi izleyerek perdeyi mi eleştiriyorsun?

Hangisi Sen’sin?

Eğer hala seyircilerin arasında oturuyorsan, yanlış vagonda gidiyorsun demektir.  Buna direnirsen istemediğin şekilde hayatının sorumluluklarını almak zorunda kalabilirsin. Bu yüzden bu mesajı iyi anlamaya çalışmalısın.

Chiron kim mi?

ba8b36ea5358198ad3416227b0777421--window-view-the-windowChiron, ah…… Chiron…… yaralı ruhum, acılarımın kavrulduğu yer, neyin doğru olup olmadığını bildiğim halde yapamadığımsın “sen Chiron”.

Başkalarına şifa olabildim de kendime bir türlü laf geçiremediğimsin, sen……… ah… Chiron ’um “canımın yongası”.

İşte bu Asteroit Chiron Yeniay’a eşlik ediyor ve bize diyor ki; yara aldığımız yer aslında iyileşebileceğimiz yerdir yani dönüşeceğimiz hakiki yerdir.

Bunu unutma! Şimdi aldık bu mesaj ve cebimize attık!

Yükselen aslanın yöneticisi Güneş, 8. Evde balık burcunda ve Chiron eşliğinde bir yeniay doğuruyor. Balık burcunun yöneticisi Jüpiter de Akrep burcunda 4. evde ve yeni aya korunmalı bir kalkan görevi görmekte. Ancak burada önemli bir durum söz konusu, lakin Jüpiter tam performansını yerine getirmeyebilir. Neden mi? Çünkü Retro’ya düştü. Kötü mü? hayır illaki değil. Jüpiter’in Natal haritanda zaten Retro’ysa bu doğa sana iyi bile gelir. Ancak unutmamak gerekir burada yine zarfın içinde bir mesaj var. Bu mesaj bize der ki? Ucunu açık bıraktığın konuları tekrar önüne getiriyorum bunları artık sonuçlandır. Ya da daha öncesinden başlatmış olduğun bir konuyu, şimdi devam ettirmen için karşına çıkartıyorum çünkü doğru zaman şimdi. Retro olan gezegenler karma ile de ilişkilendirilir. Yani karşınıza, geçmişten kalan karmık konular da çıkartabilir. Şifa almak için güzel bir yerleşim, çünkü burası aynı zamanda Yeniay’a bir uyumlu açıyla bağlanmaktadır.  Unutmamak gerekir, aslında 8. ev akrebin evidir ve Jüpiter akrep burcundan, Chiron’a, Ay’a ve Güneşe kendi doğasına uygun destek atmaktadır. Derin psikolojiyi de seven akrep bu yerleşimde, bilinç altından görünmeyen tortuları cımbızla çıkartmak ve Chiron’un da katkılarıyla dönüştürmek isteyecektir. Retro olduğunu da hesaba katarsak karma temizliği içinde uygundur. Biyoenerji, aile dizimi, hipnoz gibi tedavi yöntemleri için tercih edilecek bir zamandır. Özellikle 4. evden gelen bu destek, köklerle alakalı problemleri onarmak için çok faydalıdır.

Mars oğlak burcunda

Şimdi buraya kadar her şey bireysel anlamda tamam denecek şekilde iyi. Ancak Mars, Yeniay’la birlikte, oğlak burcunda transite başlayacak. Burası çok önemli bir nokta, öncelikle Mars Yeniay’ın doğduğu eve bir kare açı almaktadır, ki bunun elbette önemli bir anlamı olmalı. Bu arada Mars da 8. evin asli yöneticisidir” Jüpiter-akrepte, Mars-oğlakta ve Yeniay’ın da 8. evde doğuyor olmasında gizli bir bağlantı ve anlam vardır.  Bu dönem verilen kararların dikkat, sabır ve mantık istediğinin altını çizer gibi adeta. Diyor ki bize; balığın görünmez dünyasında kaybolmamaya dikkat etmelisin, gördüklerin gerçek olmayabilir.

Mars oğlak transiti, Mart’ın sonunda Satürn ile kavuşuma girecek, bu zaman dilimi hepimiz için zorlu görünmektedir.  8. Ev konularını da buraya dahil edersek, parasal konular, borçlar dışarıdan gelecek finans kaynakları ön plana çıktığını görmekteyiz. Mars aynı zamanda askerleri simgelemektedir, sınırda tansiyonun yükselme olasılığına da işaret eder. Zor bir Nisan ayı bizi beklemekte. Mars Plüton arasında da bir kavuşum gerçekleşecek, ki bu etkileşim bir patlama potansiyeli taşır niteliktedir. Yani bu üç kötücül önümüzdeki dönem ciddi ciddi problem çıkartabilir yapıdadır. Güneşin de Koç burcunda transite başlayacağını da hesaba katarsak, tansiyon bayağı bir yükseleceğe benzer. Yeniay haritasında Venüs ve Merkür sarmaş dolaş ve huzursuz koç burcunda. Mars oğlak burcunun doğasında bizi kısıtlanmış hissettirecek, Venüs tahammülsüzlük yaşatacak, Merkür de düşünmeden patavatsızlık yaptıracaktır.

Kısaca toparlarsak yeniay haritası şirin görünse bile, aslında önümüzde maddi ve manevi oldukça zorlanacağımız 1,5 ay kapımızın hemen arkasında. Mantığı elden bırakmamak, değişime izin vermek, temkinli olmak, kontrolü iyi sağlamak ve mümkün mertebe kimsenin canını yakmamaya dikkat etmeliyiz. Bu enerjinin şifacı yönünü kullanmak bize yapmak istediklerimizde büyük katkı sağlar. Özellikle bugünlerde kalbimizin parlatılmasına çok ihtiyacımız olacak.

Etrafınız size sağduyulu sizde etrafınıza sağduyulu olmanız dileğiyle, bütünün hayrına olsun.

Sevgiler

Reklamlar

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s