7 YILLIK BİR DEĞİŞİME HAZIRIM, “KORKMUYORUM”

Uranüs-Boğa transiti 15 Mayıs itibarı başlıyor olmasına rağmen şimdiden etkileri hem bireysel hem de dünya üzerinde hissedilir şekilde açığa çıkmakta. Uranüs bireysel haritalarımızda transit alacağı evi kökten yapılandırmak ister. Bunu da ziyaret ettiği burcun özelliklerini kullanarak kendi bildiği yoldan yapmak ister. “ANİ VE BEKLENMEDİK BİR ŞEKİLDE”.

Bireysel olarak transit aldığımız evde taşlar yerinden oynar, şartlar değişir ve bununla paralel olarak algımız da dönüşür. Öncesinde inandığımız kalıplar, fırtına sonrası yerle bir olur.

Yolculuğumuz boyunca hep aynı noktada kalmamız olanaksızdır. Evrimleşmeye devam etmek zorundayız. Bunu şöyle de düşünmek mümkündür; doğarsın, büyürsün, yürümeye başlarsın, okula başlarsın, çalışma hayatın başlar vs. gibi. Artık eskiye dayalı ne varsa değişmek zorundadır.

Kişisel haritalarımızda boğa burcunun bulunduğu evlerde, gezegenlerimiz veya ay düğümlerimiz varsa, bu etki kendisini etkin bir şekilde açığa vuracaktır. Bu durumda direnç göstermek, dönüşümün rahat akmasını engeller, bunun aksine hangi istasyona doğru yol almamızı anlamaya çalışmak, kendimizde göremediğimiz eksikleri tamamlamak ve algıyı değiştirmek, dönüşümü kolaylaştırır.

Şunu idrak etmek önemlidir “OLMASI GEREKEN OLUYORDUR, YAŞANMASI GEREKEN YAŞANIYORDUR” korkuların ve endişelerin ardına saklanmanın hiçbir faydası olmaz!!!…… Bu bir idrak meselesidir.

“Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. “Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın, altının üstünden daha iyi olmayacağını”? Mevlâna

Bu etkiler bugünden yarına açığa çıkmaz, dolayısıyla bu transiti 7 yıla yaymak isabetli olur. Aynı zamanda natal haritalarınızda boğanın yöneticisinin bulunduğu alanı ve Arap noktalarını da hesaba katmak gerekir ve bunun gibi daha nice teknikleri. Sadece boğa burcunun bulunduğu evi yorumlamak ciddi anlamda eksik kalacaktır.

Haritanın bütününü hesaba katarak daha geniş bir perspektiften bakmakla birlikte, buradan gökyüzü her birimize ayrı ayrı hikayeler oluşturur. Burçlar bazında yorum yapmak bu konuda isabetli sonuçlar ortaya çıkarmaz, zira hepimizin çok özel, parmak izi değerinde doğum haritaları vardır. Herkesin haritasına göre bu aynı olması olanaksızdır, dolayısıyla böyle bir yorum çok yüzeysel kalacaktır.

Ancak siz takipçilerimin, burçlar bazında ayrı yorum ısrarı üzerine, neden bunu kaleme almadığıma karşın bir açıklama ihtiyacına girdim. Bunun yerine sizlere daha çok bir farkındalık aşılamak, huzurlu ve sevgiyle yeni dönemin içine akmayı göstermeyi tercih ettim.

Değişim ve dönüşüm biz istesek de istemesek de olacak, direnmek fayda sağlamaz aksine gerginlik ve huzursuzluk yaratır. Teslim olmak ve sevgiyle kabul etmek bunun yegane ilacıdır.
Bütünün hayrına olsun dileğimle
Alya 🙏😘

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s