PUSULA

Akıl deneyime eremediğinde, zihin yaşanmışlıkların içindeki anlamları bulamadığında yazmalı insan der, Azra KOHEN, AEDEN’de.

Yaşanmış yada yaşanmakta olan, içimiz de olup ama dışımızda hiç bir anlam veremediğimiz bir sürü şeye cevap ararken, vazgeçmemiz gerektiğini, yeni  bir yola çıkmak gerektiğini bildiğimiz ama nereden nasıl başlayacağımızı bilemediğimiz zamanlarda, kalem, kağıt bir pusula olup, yepyeni bir yola çıkmak için bize cesaret verir mi, varacağımız noktaya ulaştırır mı, ne dersiniz?

Ben diyorum ki, eğer, kendimize karşı yüzde yüz samimi olabilirsek; “Kendimi affediyorum” ile başlayıp, insanız yaparız ve kendimizi affetmekten başka çaremiz  de yok; evet yaptığım hataydı kabul ediyorum, pişmanım, hata olduğunu bilerek, isteyerek yaptım,  gerçekler daha çok acı verdiği için bilerek görmezden geldim” diyecek kadar samimi yazabilirsek, kalemimizden akan mürekkeple birlikte, gözlerimizden de yaşlar akarsa varacağımız noktaya belki de ulaşmak için yepyeni bir yol buluruz.

Belki de hayatta ki varmak istediğimiz yere gidebilmek için pusulamız, yazmaktır… Bilmiyorum siz ne dersiniz?

Reklamlar

9 Comments

  1. yazmak, gideceğimiz yola varma adına olmazsa olmaz bir araç olmasa da iyi bir araç diye düşünüyorum… zira bu yolda tek bir araçla yol almak yeterli olmayacaktır, kişi araçlarını ne kadar çoğaltır ve ne kadar iyi kullanırsa o denli verimli olacaktır yolculuğu…. sevgiler.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s